502 940 029 / 603 713 891 info@oddychaniegemini.pl

Koncentratory tlenu

Koncentratory tlenu to urządzenia przeznaczone do tlenoterapii, polegającej na dostarczaniu organizmowi skoncentrowanej ilości tlenu – gazu niezbędnego do jego prawidłowego funkcjonowania. Wykorzystywane są do skutecznego leczenia niedotlenienia organizmu, występującego w przebiegu wielu chorób. Zapewniają wysokie stężenie tlenu podczas terapii w warunkach domowych.   

 

Yuwell YU-300 / YU-500

Koncentrator tlenu Yuwell służy do tlenoterapii w warunkach domowych charakteryzuje się bardzo niskim poborem energii elektrycznej tylko 100W.
Stacjonarny koncentrator tlenu został zbudowany z wytrzymałego tworzywa sztucznego w kolorze białym lub imitującym drewno. Posiada innowacyjny system ochrony termicznej, który zapobiega przegrzaniu się urządzenia i dlatego gwarantuje bezpieczeństwo podczas użytkowania. Dodatkowo zainstalowano alarm przypominający o zużyciu i wymianie filtrów.
Parametry terapii tlenem znajdują się na wyświetlaczu LCD. Aparat tlenowy posiada pilota, co pozwala sterować nim, nie ruszając się z fotela.

 

yuwell 8f-3aw z czujnikiem stężenia i nebulizatorem

Koncentrator tlenu Yuwell służy do tlenoterapii w warunkach domowych, posiada czujnik stężenia i systemy alarmujące przypominające m.on. o zużyciu i wymianie filtrów.
Wyposażony we wbudowany nebulizator!
Parametry terapii tlenem znajdują się na wyświetlaczu LCD. Aparat tlenowy posiada pilota, co pozwala sterować nim, nie ruszając się z fotela . Na uwagę zasługuje niska waga urządzenia i jego kompaktowe rozmiary.

yuwell 8f-5aw z czujnikiem stężenia i nebulizatorem

Koncentrator tlenu Yuwell służy do tlenoterapii w warunkach domowych, posiada czujnik stężenia i systemy alarmujące przypominające m.on. o zużyciu i wymianie filtrów. Podobny do modelu powyżej jednak model 8F-5AW ma mocniejsze parametry:  strumień wyjściowy 0,5 – 5l/min, ciśnienie wyjściowe 40-70kPa (zamiast 20-50kPa w modelu 8F-3AW).
Wyposażony we wbudowany nebulizator!
Parametry terapii tlenem znajdują się na wyświetlaczu LCD. Aparat tlenowy posiada pilota, co pozwala sterować nim, nie ruszając się z fotela . 

EverFlo Philips standard

EverFlo należy do serii Right Fit — pełnej gamy produktów i programów tlenowych zainspirowanych przez pacjentów i stworzonych z myślą o potrzebach placówek. Ergonomiczna konstrukcja aparatu EverFlo sprawia, że urządzenie zajmuje mniej miejsca i nie zwraca uwagi. Koncentrator tlenu EverFlo waży jedynie 14 kg, co ogranicza koszty transportu i przechowywania, a także ryzyko urazów. Platforma zapewnia zgodność z wszystkimi typami butelek i jest łatwo zamykana na rzep. Brak konieczności wymiany filtrów przez specjalistę opieki domowej przez dwa lata. Pacjent nigdy nie musi wymieniać filtrów.

POBIERZ ULOTKĘ

EverFlo IKK Philips

EverFlo IKK firmy Philips to kompaktowy, ważący zaledwie 14 kg, supercichy koncentrator dostępny po przystępnej cenie. Oferuje łatwość obsługi dorównującą naszym popularnym koncentratorom tlenu. 

Koncentrator już po 30 min po włączeniu podaje pacjentowi 98 % tlen. Jest bardzo cichy, poziom głośności jest poniżej 40 dB. Jest najoszczędniejszym koncentratorem – pobór mocy < 300V dlatego też jest najpowszechniejszym koncentratorem wykorzystanym w leczeniu w domu pacjenta. EverFlo ma ponadto wyjątkowo trwały, ekonomiczny kompresor który gwarantuje żywotność ponad 25 tysięcy godzin.

POBIERZ ULOTKĘ

 

525 KS - DeVilbiss

Stacjonarny aparat wyposażony w cztery zwrotne kółka umożliwiające łatwe przemieszczanie. Prosty i wygodny sposób montowania nawilżacza oraz regulacja przepływu tlenu za pomocą pokrętła. Zapewnia wysoki poziom stężenia tlenu przez cały zakres przepływu. Cichy i bardzo łatwy w obsłudze. Wizualne i dźwiękowe alarmy wskazujące niski poziom stężenia tlenu, brak zasilania, spadek ciśnienia i konieczność naprawy serwisowej. Nawilżacz można zdjąć lub założyć w zależności od potrzeb.

 

SimplyGo Philips

Z zestawem kaniul i akcesoriów

Aparat SimplyGo oferuje przepływ ciągły i impulsowe dozowanie tlenu przy wadze zaledwie 4,5 kg. Ten przenośny koncentrator tlenu umożliwia niezawodne prowadzenie terapii niezależnie od stylu życia pacjentów. Uprasza leczenie pacjentów i prowadzenie placówki. Dzięki trwałej sprężarce, częściom wysokiej jakości, odpornej na uderzenia konstrukcji aparat SimplyGo wyznacza nowe standardy wytrzymałości. Przy konstruowaniu aparat SimplyGo przeszedł rygorystyczne testy i był poddawany skrajnym warunkom eksploatacji, w tym uderzeniom, drganiom i wahaniom temperatury, tak aby zapewnić wysoką niezawodność w codziennym użytkowaniu.

Atrakcyjny wizualnie futerał aparatu SimplyGo może być noszony na ramieniu lub zamocowany do wózka. Dodatkowy akumulator, kaniula i inne akcesoria mieszczą się w torbie zamykanej na zamek błyskawiczny.

POBIERZ ULOTKĘ

SimplyGo Mini Philips

ze standardową baterią

SimplyGo Mini — najmniejszy i najlżejszy przenośny koncentrator tlenu (POC) firmy Philips Respironics — ma cechy, które przypadną do gustu dzisiejszym pacjentom: atrakcyjne i eleganckie wzornictwo, łatwy w odłączaniu akumulator zewnętrzny, lekki, intuicyjny, czytelny ekran oraz solidny, wygodny futerał. Przenośny koncentrator tlenu SimplyGo Mini został poddany rygorystycznym testom, przeprowadzonym w rzeczywistych warunkach eksploatacji pod kątem badania wytrzymałości na uderzenia, wibracje i skrajną temperaturę oraz zdolności do bezawaryjnej pracy każdego dnia, niezależnie od stopnia eksploatacji. Jako produkt z atestem medycznym może być wnoszony na pokład samolotu. 

ZOBACZ

SimplyGo Mini Philips

z baterią wydłużającą czas pracy

 

SimplyGo Mini — najmniejszy i najlżejszy przenośny koncentrator tlenu (POC) firmy Philips Respironics — ma cechy, które przypadną do gustu dzisiejszym pacjentom: atrakcyjne i eleganckie wzornictwo, łatwy w odłączaniu akumulator zewnętrzny, lekki, intuicyjny, czytelny ekran oraz solidny, wygodny futerał. Bateria o przedłużonym działaniu do 9 godzin ciągłej pracy. Pulsacyjny tryb pracy. Niewielka masa 2,7 kg.  

ZOBACZ

IGo - DeVilbiss

Mobilny koncentrator tlenu, który pracuje zarówno w trybie ciągłym (do 3 l/min.) jak również i pulsacyjnym (do 6 l/min.). Do zastosowania dla wszystkich pacjentów, również bardzo małych dzieci. Potrójny system zasilania (prąd sieciowy, akumulatorowy w samochodzie i wewnętrzna bateria wielokrotnego ładowania) pozwala na korzystanie z niego zarówno w domu jak i poza nim.
Bardzo mały, mobilny koncentrator tlenu wyposażony w wózek z torbą co pozwala pacjentowi na korzystanie z tlenu także poza domem np. na spacerze, w samochodzie a także w samolocie
zapewnia dostęp do tlenu nawet przez 5,4 h. Wizualne i dźwiękowe alarmy wskazujące niski poziom stężenia tlenu, brak zasilania, spadek ciśnienia, niski stan baterii, brak oddechu przy pracy pulsacyjnej, zbyt wysoką temperaturę i konieczność naprawy serwisowej.
Jest możliwość podłączenia nawilżacza (tylko przy pracy ciągłej).

EasyPulse POC - DeVilbiss

Bardzo mały mobilny koncentrator tlenu dający możliwość korzystania z tlenu również poza domem np. na spacerze, co zapewnia wewnętrzna bateria wielokrotnego ładowania. Mimo tak małej wagi koncentrator podaje tlen o bardzo wysokiej koncentracji nie mniejszej niż 87%. Działa w trybie pulsacyjnym.
Wewnętrzna bateria wielokrotnego ładowania oraz możliwość zasilania z gniazda zapalniczki w pojeździe lub z gniazdka sieciowego w pociągu. Wyposażony w podręczną torbę podróżną.
Bardzo prosta obsługa – wystarczy tylko przekręcić pokrętło na wymagany poziom przepływu tlenu. Dopuszczony do ruchu lotniczego!

Kontakt

502 940 029
603 713 891

Adres

ul. Młodzieżowa 35
89-600 Chojnice

Mail

info@oddychaniegemini.pl

Napisz do nas