502 940 029 / 603 713 891 info@oddychaniegemini.pl

Konsultacje lekarskie

 

Umów się na wizytę

Laboratorium Snu

Konsultacje lekarskie

Pacjent, który podejrzewa u siebie problemy ze snem np. bezdechy podczas snu powinien przed przyjściem do lekarza wykonać krótkie testy STOP BAND – samodzielna ocena zagrożenia bezdechem sennym i Skalę senności w ciągu dnia EPWORTH. Samoocena wykonana przez pacjenta jest podstawą badania lekarskiego. Lekarz na wizycie będzie zadawał pytania, które znajdują się w obu kwestionariuszach. Warto więc wcześniej wykonać samodzielnie testy, które  doprecyzowywać i interpretować będzie lekarz. Na wizytę lekarską warto też zabrać swoją dokumentację medyczną w tym wyniki badań lub wypisy ze szpitala. Często pacjenci pytają czy na wizytę mogą przyjść z partnerem. Jak najbardziej! Partner jest świadkiem zaburzeń oddychania i najprawdopodobniej będzie pierwszą osobą, która potwierdzi efekt używania aparatu do leczenia bezdechu podczas snu w  trakcie miareczkowania. 

Jak leczy się bezdech senny?

I ETAP

Jeśli niepokoi cię uciążliwe chrapanie lub bezdech senny Twój lub partnera, warto wykonać TESTY, które pomogą ocenić ryzyko bezdechu sennego. Skala Senności Epworth oraz Test – BANG to proste narzędzia diagnostyczne w formie testów, które pacjent może wykonać samodzielnie. Znajdziesz je na naszej stronie internetowej w zakładce TESTY. Aby przeprowadzić diagnostykę bezdechu i wdrożyć leczenie:
możesz poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie do naszej poradni otolaryngologicznej celem przeprowadzenia diagnostyki bezdechu i podjęcia leczenia w trybie ambulatoryjnym.
możesz zgłosić się do naszego Centrum celem przeprowadzenia diagnostyki bezdechu i wdrożenia leczenia w ramach usługi prywatnej zgodnej z cennikiem Laboratorium Snu.

II ETAP

Podstawową diagnostyką bezdechu i chrapania jest badanie poligraficzne lub polisomnografia, Badanie poligraficzne to badanie snu i przeprowadza się je w domu z użyciem profesjonalnych urządzeń medycznych. W przypadku zdiagnozowania choroby ustalony zostaje plan leczenia rozpoczynający się próbą terapeutyczną i wyznaczeniem ciśnienia terapeutycznego (miareczkowanie).
Aparat do leczenia zostanie Ci wypożyczony na czas procesu diagnostycznego minimum na dwie noce do używania w domu (jest to tzw. próba terapeutyczna). Po zakończonej próbie terapeutycznej lekarz wystawi wniosek o dofinansowanie sprzętu, a w wypisie z leczenia poda rodzaj zaleconej terapii oraz ciśnienie terapeutyczne.

III ETAP

Dobór właściwego aparatu CPAP i maski jest niezwykle ważny dla skuteczności leczenia.
Lekarz może wskazać aparat CPAP odpowiedni dla Twojej terapii. Aby mieć pełny przegląd możliwości różnych aparatów, możesz także zadzwonić do nas pod nr tel. 502 940 029. Nasi specjaliści doradzą Ci najlepsze rozwiązania i pomogą dobrać maskę. Dobór właściwej maski jest bardzo istotny, gdyż jej niedopasowanie, a w efekcie nieszczelność, obniża skuteczność lub prowadzi do zaniechania terapii.

IV ETAP
Korzyści z leczenia bezdechu podczas snu mogą być ogromne. Gdy już przywykniesz do terapii, może okazać się, że masz siłę i ochotę wrócić do swych wcześniejszych pasji i zainteresowań. Lepszy, zdrowszy sen jest możliwy i ma wpływ na każdy aspekt Twojego życia. Dzięki konsekwentnemu stosowaniu terapii odzyskasz kontrolę nad swoim zdrowiem i samopoczuciem.

Dowiedz się więcej

Wykonaj test i dowiedz się czy masz objawy bezdechu!

KONTAKT

502 940 029
603 713 891

ADRES

ul. Młodzieżowa 35
89-600 Chojnice

MAIL

info@
oddychaniegemini.pl