502 940 029 / 603 713 891 info@oddychaniegemini.pl

Jeśli podejrzewasz u siebie OBS. Działaj!

Mimo że z zasady to lekarze stawiają nam diagnozy w przypadku chorób, jeśli chodzi o obturacyjny bezdech senny, potrafi on być niezwykle często przeoczony przez wielu specjalistów. Kardiolodzy koncentrują się na naszych problemach z sercem. Neurolodzy robią badania w kierunku poznania przyczyn bólu głowy. A psychologowie pomagają nam w walce z depresją. Tymczasem wszystkie te wymienione rzeczy mogą wprost wynikać z męczącego nas w nocy bezdechu sennego. Żeby się upewnić, czy na niego cierpimy musimy poddać się specjalistycznemu badaniu. Żeby je przejść… musimy zasugerować lekarzowi, że coś złego dzieje się z nami w nocy.

Lekarze badając nasze ciała widzą zmiany, które w nich zachodzą. Jednak ich przyczyny mogą być bardzo różne. Nawet jeśli niektórzy lekarze są mocniej świadomi od innych zagrożeń, jakie niesie ze sobą bezdech senny, to mogą nie pamiętać, żeby za każdym razem zapytać pacjenta jak sypia w nocy. Natomiast na pewno żaden lekarz nie zbagatelizuje informacji mu udzielonej, jeśli zabrzmi ona tak: Chrapię bardzo głośno co noc. A do tego żona zauważyła, że w chrapaniu tym są przerwy, jakbym przestawał oddychać.
Tak wyartykułowany wprost komunikat jest tym, do czego bardzo zachęcają lekarze zajmujący się w swoich specjalizacjach zawodowo leczeniem bezdechu sennego. Bycie aktywnym i zrobienie pierwszego kroku w przypadku OBS, jest bardzo ważnym działaniem w kierunku pozbycia się tej choroby. Bez tego, przez wiele długich lat możemy nie uzyskać właściwej pomocy. Niepotrzebnie wydawać pieniądze na leczenie tylko objawów bezdechu sennego. A co gorsza, nie poprawiać w ogóle swojego stanu zdrowia.
Kiedy więc każda nasza noc związana jest z głośnym chrapaniem. Kiedy nasi partnerzy dodatkowo mówią nam, że chrapanie to jest przerwane. Kiedy może nawet zauważają, że w trakcie snu nagle przestajemy na chwilę oddychać. Udajmy się wtedy jak najszybciej do lekarza i podzielmy się z nim swoim niepokojem. Powiedzmy wprost, że chcielibyśmy poprosić o skierowanie na badanie snu. Lekarz zapewne zrobi wówczas z nami bardziej szczegółowy wywiad. Wysłucha też co dodatkowo mówią o naszym śnie nasi partnerzy. I z pewnością postanowi upewnić się, czy sen ten jest zdrowy.
Badanie polisomnograficzne na które zostaniemy skierowani jest badaniem zupełnie bezbolesnym. Polega ono na przespaniu jednej lub kilku nocy w podłączeniu do diagnozującej nas aparatury. Śpimy w swoim domu więc możemy czuć się maksymalnie komfortowo. Takie badanie pozwoli na postawienie diagnozy czy jesteśmy bezpieczni i wolni od OBS, czy też nie.

Jedna noc może zmienić wszystkie nasze następne noce. I poprawić jakość naszego życia w ciągu dnia. Koniecznie dajmy sobie na to szansę!

Oto jak inni zdecydowali się na diagnozę w kierunku OBS:

Kontakt

502 940 029
603 713 891

Adres

ul. Młodzieżowa 35
89-600 Chojnice

Mail

info@oddychaniegemini.pl

Napisz do nas